Banner strona główna

Dotacje unijne

Aktualności

PROGRAM EDUKACYJNY - "PRZEDSZKOLAK Z KSIĄŻKĄ 2 "


096.JPG,
 

W miesiącach maju i czerwcu odbył się 2 etap programu "Przedszkolak z książką" organizowany przez Ośrodek Kultury i Gminną Bibliotekę Publiczną w Sidzinie. Celem programu było zapoznanie najmłodszych mieszkańców gminy Skoroszyce z funkcjonowaniem Biblioteki oraz utrwalenie wiadomości z pierwszego programu: jak zbudowana jest książka i w jaki sposób powstaje.

Na poczatku przedszkolakom została przedstawiona książka, którą rok wcześniej same napisały i zilustrowały. Dzieci z zaciekawieniem przypomniały sobie swoje opowiadania i ilustracje. Wszystkie historie zatytułowano "Książka Przedszkolaków z Gminy Skoroszyce".

Następnie wysłuchały bajki o "Dziewczynce i tygrysku", a później wspólnie odpowiadały na zadawane pytania dotyczące opowiadania. Dzieci zaskoczyły nas bardzo pozytywnie, ponieważ z uwagą i wielkim skupieniem słuchały czytanego tekstu. Potrafiły odpowiedzieć na wszystkie, nawet najbardziej szczegółowe pytania.

W nagrode dzieci otrzymały papierowe tygryski, które mogły zabrać do domu. Wielką niespodzianką okazała się postać bajkowa "Tygrysek", która wspólnie z dziećmi tańczyła, ćwiczyła i przybijała "piąteczki". Dzieci z radości piszczały, śmiały sie i przytulały swojego gościa.

Dziękujemy wszystkim przedszkolakom z Sidziny, Skoroszyc, Makowic i Chróściny za czynny udział w naszym programie. Gorące podziękowania składamy również całemu Gronu Pedagogicznemu z wychowania przedszkolnego.