Banner strona główna


Ostrzeżenia meteoroloigiczne

Ostrzeżenie hydrologiczne 70


susza.jpg, susza
susza 

Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych wydało ostrzeżenie przed suszą hydrologiczną w zlewni Nysy Kłodzkiej od zb. Nysa do ujścia do Odry.

W związku z występującymi niskimi przepływami wody, w kolejnych dniach w zlewni Nysy Kłodzkiej od zb. Nysa do ujścia do Odry spodziewane jest dalsze utrzymywanie się przepływów wody poniżej SNQ.

Ważność: od godz. 11:58 dnia 22.07.2022 do odwołania
Obszar: Nysa Kłodzka od Zb. Nysa do ujścia (opolskie)

Takie ostrzeżenie wydawane jest w sytuacji, gdy aktualne lub prognozowane wartości przepływu na stacjach wodowskazowych uznanych za reprezentatywne układają się poniżej SNQ przez minimum 10 dni w obrębie jednego obszaru hydrologicznego.

Susza hydrologiczna

To występujący w następstwie suszy atmosferycznej okres, podczas którego przepływy w rzekach spadają poniżej wieloletnich wartości średnich. W przypadku przedłużającej się suszy obserwuje się znaczne zmniejszone zasoby wód powierzchniowych, a także obniżenie poziomu zalegania wód podziemnych (ich późniejsza regeneracja jest procesem długotrwałym).

źródło: https://meteo.imgw.pl/dyn/?oshyd=true#osmet=false&oshyd=true&pronieb=false&roadwarn=false&pnzh=false&model=alaro4k0&loc=52.24,21.034,12