Banner strona główna


Oświata

Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2019_2020


IMG_4894.JPG,
 

Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2019_2020

Dnia 2 września 2019 roku w naszej szkole odbyła się Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020.

Oficjalne uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji uczniów i nauczycieli, którą  odprawił biskup Rudolf Pierskała. W tym uroczystym dniu swoją obecnością zaszczyciło nas  wielu znakomitych gości: Pani Violetta Porowska – Wicewojewoda Opolski, Pan Michał Siek – Opolski Kurator Oświaty, Pan Artur Zapała – Opolski Wicekurator  Oświaty, Pan Bartosz Kuświk -  Naczelnik Delegatury IPN w Opolu, parlamentarzyści – Pani Katarzyna Czochara, Pan Antoni Duda, Pan Paweł Kukiz oraz Pan Paweł Grabowski. Władze samorządowe reprezentowali: Pan Antoni Konopka – radny Sejmiku Wojewódzkiego, Pan Andrzej Kruczkiewicz – Starosta Nyski, Pani Barbara Dybczak – Wójt Gminy Skoroszyce, Pan Henryk Sokołowski – Przewodniczący Rady Gminy Skoroszyce. Przybyli również radni i sołtysi z naszej gminy oraz wielu znakomitych gości, którzy swoją obecnością uświetnili naszą uroczystość.

Wszystkich przybyłych przywitał dyrektor Zespołu Szkół  Pan Mariusz Marfiany, który podziękował władzom województwa i Kuratorium za zaszczyt organizacji imprezy tak wysokiej  rangi w naszej placówce.

Po przemówieniach gości odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści, w pięknych strojach ludowych, zatańczyli poloneza i krakowiaka, za co nagrodzono ich gromkimi brawami. Następnie uczniowie starszych klas przedstawili program artystyczny związany z 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej. Za pięknie wykonane piosenki oraz świetną grę aktorską młodzi wykonawcy otrzymali wiele gratulacji. Na zakończenie Pan Dyrektor złożył podziękowania za przybycie wszystkim gościom, a nauczycielom i rodzicom, którzy w tym dniu licznie przybyli do naszej szkoły, podziękował za pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości.

Po występach, zgodnie ze szkolną tradycją, wszyscy udali się pod pomnik, aby uczcić pamięć poległych i złożyć wiązanki kwiatów.

 

Mówią o nas - Kurier opolski (TVP Opole)

Mówią o nas - Radio Opole

Mówią o nas - Wicewojewoda Violetta Porowska

Mówią o nas - Nowiny Nyskie

Mówią o nas - Kuratorium Oświaty w Opolu