Banner strona główna


Oświata

Wizyta w Sejmie


20190515_152619.jpg,
 

15 maja 2019 roku uczniowie naszej szkoły oraz II LO w Opolu wraz z paniami Beatą Doskocz- Kaletą i Bernadetą Serafin odwiedzili Sejm Rzeczpospolitej Polskiej w Warszawie.

Wyjeżdżaliśmy bardzo wcześnie rano, a niestety aura nas nie rozpieszczała, przenikliwe zimno i do tego deszcz. Byliśmy jednak tak podekscytowani wyjazdem i możliwością spotkania z elitą polskiej polityki, że nawet pogoda nie była w stanie popsuć naszych świetnych nastrojów.

Korzystając z okazji, odwiedziliśmy Stadion Narodowy w Warszawie, a stamtąd pełni emocji, udaliśmy się do celu naszej wizyty.

Po zgłoszeniu naszej grupy zwiedzającej, zostaliśmy poddani specjalnej kontroli pirotechnicznej, gdyż procedury bezpieczeństwa panujące przed wejściem do budynku sejmu są bardzo rygorystycznie przestrzegane.

Naszym przewodnikiem po gmachu sejmu był sam Pan Poseł Paweł Grabowski, który w bardzo przystępny i interesujący sposób przedstawił nam najważniejsze zagadnienia dotyczące funkcjonowania naszej władzy ustawodawczej.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od krótkiej historii sejmu i opisu makiety budynków, które tworzą polski sejm. Potem udaliśmy się bezpośrednio na salę obrad.

Mieliśmy ogromne szczęście, gdyż akurat swoje przemówienie wygłaszał pan Premier Mateusz Morawiecki, a zaraz po nim przemawiał Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny pan Zbigniew Ziobro. Słuchaliśmy z ogromnym zainteresowaniem, a sama możliwość uczestniczenia w obradach sejmu na żywo, robiła naprawdę niesamowite wrażenie.

Po wyjściu z sali obrad spotkaliśmy się z Panem Posłem Pawłem Kukizem. Korzystając z okazji panie Beata Doskocz- Kaleta i Bernadeta Serafin, osobiście wręczyły Panu Posłowi List Otwarty naszej Dyrekcji i Grona Pedagogicznego, skierowany do Posłów Rzeczpospolitej Polskiej, a odnoszący się do obecnej sytuacji panującej w polskiej oświacie.

W następnej kolejności udaliśmy się do Sali Senatu Rzeczpospolitej Polskiej, a stamtąd przeszliśmy pięknymi schodami, które oczywiście zostały uwiecznione na zdjęciu.

Wizytę zakończyliśmy bardzo smacznym obiadem w kantynie poselskiej.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni Panom Posłom Pawłowi Kukizowi i Pawłowi Grabowskiemu za możliwość zwiedzania i przeżycia tylu niesamowitych wrażeń podczas naszej wizyty w Sejmie i Senacie Rzeczpospolitej Polskiej.

Warszawa żegnała nas niesamowitym efektem mgły, która przysłoniła wierzchołek Pałacu Kultury i Nauki.

Mamy nadzieję, że ten wyjazd na długo pozostanie w naszej pamięci, a przeżyte emocje uświadomiły nam, jak ekscytująca, a zarazem bardzo odpowiedzialna jest rola polityka.