AKTUALNOŚCI

Aktualności

Rusza nabór wniosków o Bon Wakacyjny dla uczniów Gminy Skoroszyce

Rusza nabór wniosków o Bon Wakacyjny dla uczniów Gminy Skoroszyce

Informujemy, że 26 czerwca 2026 r. rozpoczyna się nabór wniosków o przyznanie Bonu Wakacyjnego dla uczniów uczęszczających do szkół na terenie Gminy Skoroszyce, którzy otrzymali promocję do kolejnej klasy.

Bon Wakacyjny stanowi formę stypendium przyznawanego za wyniki w nauce osiągnięte w zakończonym roku szkolnym. Wysokość świadczenia uzależniona jest od średniej ocen uzyskanej na świadectwie:

  • 500 zł – średnia ocen 5,00 i wyższa,
  • 400 zł – średnia ocen od 4,00 do 4,99,
  • 300 zł – średnia ocen od 3,00 do 3,99,
  • 200 zł – średnia ocen od 2,00 do 2,99.

Stypendium może zostać zwiększone o 50 zł, jeżeli uczeń w danym roku szkolnym zajął I, II lub III miejsce w konkursie, olimpiadzie, zawodach sportowych lub innym wydarzeniu o charakterze wojewódzkim lub wyższym.

Termin składania wniosków

Wnioski należy składać od 26 czerwca do 5 lipca 2026 r. w pokoju 1a w Urzędzie Gminy w Skoroszycach.

Wiosek powinien zawierać:

średnią ocen potwierdzoną przez placówkę, do której uczęszcza uczeń,
kopię świadectwa szkolnego,
dokumenty potwierdzające osiągnięcia (jeżeli dotyczą).

Wzór wniosku oraz szczegółowe zasady przyznawania Bonu Wakacyjnego dostępne są poniżej w załącznikach.

Zachęcamy rodziców i opiekunów prawnych do składania wniosków w wyznaczonym terminie.

Gmina Skoroszyce

pow. nyski, woj. opolskie, 

NIP: 753-24-06-077  

REGON: 531412941  

KOD TERYT: 1607092

ug[at]skoroszyce.pl

ePuap: /ftbde30497/ugskoroszyce

konto bankowe