Banner strona główna

Dotacje unijne

Aktualności

LIDER "ODNOWY WSI" W MAKOWICACH UHONOROWANY MEDALEM "ZA ZASŁUGI DLA WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO"


 

Podczas X sesji sejmiku województwa opolskiego  w dniu 27 października 2015 r. długoletnia radna Gminy Skoroszyce, liderka „Odnowy wsi” w Makowicach  - Pani Anna Słowiak odebrała , z rąk Marszałka Województwa Andrzeja Buły, medal  „Za zasługi dla województwa opolskiego”.

Pani Anna Słowiak mieszkanka wsi Makowice  jest osobą bardzo cenioną w środowisku wiejskim. Dzięki jej inicjatywie w styczniu 2004 roku wieś przystąpiła do programu „Odnowa wsi w województwie opolskim”. Uczestnictwo w programie zaktywizowało społeczność  Makowic, a pomysły Pani Słowiak  i ich realizacja w ramach programu odnowy wsi przyczyniają się do  podniesienia standardu życia na wsi poprzez w reaktywowanie parku wiejskim, który został wyposażony w ławeczki i plac zabaw.

Szczególnie bliska jest Pani Słowiak ochrona dziedzictwa kulturowego na wsi. Jest pomysłodawcą cyklicznej już imprezy „Kiszenie kapusty – dzień tradycji i integracji społeczności wiejskiej”, która związana jest z promowaniem tradycji i kultury  wsi oraz zdrowej żywności, a przede wszystkim
z poszukiwaniem wydarzenia charakterystycznego dla tej miejscowości.

 

Gratulujemy wyróżnienia.